На жаль, смерть людини завжди настає несподівано. У моменти горя сім’ям померлих належить займатися складною і клопіткою справою — організовувати похорон. Деякі довіряють ці проблеми професійним ритуальним агентам, інші займаються організацією самостійно, намагаючись заощадити кошти.

Порядок дій при організації похорону

За православними традиціями та обрядами покійного в Україні ховають на 3 день. Тобто в запасі у родичів є лише 2 дні, щоб улагодити всі формальності з документами та організувати процес прощання з покійним. Важливо слідувати чіткому плану, щоб нічого не забути.

  1. Отримати довідку про смерть, яку видають медичні працівники швидкої допомоги. Щоб виключити факт того, що людина померла від насильства, може бути призначено розтин тіла. Після цього видають свідоцтво про смерть (у поліклініці, де спостерігався загиблий або у морзі лікарем-патологоанатомом).

  2. Перевезти померлого до моргу та оплатити його послуги. Лікарі проводять низку маніпуляцій перед тим, як покласти тіло у труну. Спілкуватися зі співробітниками моргу родичам дуже важко, тому ця справа все ж таки довірити ритуальній компанії.

  3. Відвідавши ритуальний магазин необхідно підібрати та купити ритуальне приладдя: труну, хрест, штучні квіти, вінки.

  4. Принести співробітникам моргу речі покійного, в які він буде одягнений і покладений у труну. Чоловікам потрібні шкарпетки, спідня білизна, одяг, взуття, мило, рушник, бритва, гребінець. Жінкам — те саме плюс косметика. Також важливо привести труну.

  5. Стандартно тіло для поховання видається на 3 день після того, як людина померла. Якщо поліція встановлюватиме причину смерті, це термін іноді подовжується. За цей час важливо домовитися про місце поховання на цвинтарі, заплатити за копання могили.

  6. Крім традиційного поховання можлива кремація у Києві. Для цього достатньо звернутися до крематорію, надати довідку про причину загибелі, свідоцтво про смерть та паспорт замовника. Також можна додатково орендувати зал для прощання. Кремування також проводиться в труні, після чого родичам віддається порох померлого, який можна поховати у спеціальній урні або помістити в колумбарій.

  7. Також важливим є перевезення тіла в морг на спеціальному транспорті, організація поминального обіду в кафе.

Читайте також:  Роман Быковский - солдат РФ, кому жена советовала, как насиловать украинок взят в плен

Це мінімальні вимоги щодо похорону, які замовляють близькі люди покійного.

Однак багато людей просто не можуть через скорботу займатися всією організацією. У цьому випадку на допомогу приходять професійні ритуальні бюро, такі як Ритуал 24 – https://ritual24.com.ua/. Їхні співробітники знають всі нюанси ритуальної сфери, знаходять підхід до кожного клієнта.

Вони повністю беруть на себе підготовку похорону, від погодження дати процесії, до прикраси залів у кафе, замовлення спеціального транспорту для транспортування тіла померлого в морг та на цвинтарі. Звичайно, послуги ритуальних служб обходяться дорожче, ніж організовувати похорон самостійно, зате родичі померлого зможуть попрощатися з рідною для них людиною спокійно, без зайвого нервування.